Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia pomyślności, zdrowia, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, pogody ducha i upragnionej przez wszystkich „normalności” życia szkoły bez nakładania ciągłych obowiązków, zadań i narastającej do niebotycznych rozmiarów biurokracji.

Wielkim darem jest mieć w młodości mistrzów. Tych, którzy są i uczą prawdy, odwagi, kreatywności, ale i wyposażają uczniów – w jakże trudną zdolność dokonywania życiowych wyborów.

Wasza codzienna praca z młodymi ludźmi to rodzaj prawdziwej służby ku dobru wspólnemu.

Życzymy wszystkim, by codzienny trud naszej pracy był zauważony przez tych, którym powinno leżeć na sercu dobro polskiej oświaty, by uczciwa praca nauczyciela i pracowników szkoły była mierzona nie tylko powierzchownymi opiniami i spostrzeżeniami, ale przede wszystkim cieszyła się szacunkiem i społecznym uznaniem.

Apelujemy także w obliczu planowanych niekorzystnych dla statusu zawodowego  nauczycieli zmian w Karcie Nauczyciela i braku realnego wzrostu wynagrodzeń nauczycieli i pracowników samorządowych o solidarność zawodową i wspólne działanie na rzecz naszego środowiska.

 

Z poważaniem

Przewodnicząca

RSOiW NSZZ „Solidarność”w Olsztynie

Bożena Kowalska

 

Olsztyn, 14 października 2022 r.

___________________________________________________________________________________

Jak co roku, na wniosek Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Olsztynie Minister Edukacji i Nauki przyznał w 2022 roku zasłużonym nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji 29 Medali Komisji Edukacji Narodowej.

Wszystkim uhonorowanym życzę optymizmu, zapału i chęci do równie wytrwałej pracy. Aby codzienny trud służenia młodemu człowiekowi wiedzą, umiejętnościami i sercem stał się, nie tylko dzisiaj – ale także w latach następnych źródłem trwałej satysfakcji i wyrazów uznania ze strony władz samorządowych oraz – a może przede wszystkim – uczniów i rodziców.

 

Przewodnicząca

Bożena Kowalska

Previous Article
Next Article